Coś dla umysłu, coś dla ciała i coś dla ducha

Pod takim hasłem 16 grudnia 2022 klasa 2c i 2e, wraz z zaprzyjaźnionymi osobami z innych klas udały się na edukacyjno-rekreacyjną wycieczkę do Wrocławia. Pierwszy punkt naszej wyprawy to coś dla umysłu. Zwiedziliśmy „Hydropolis”, gdzie uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji na temat wody oraz jej występowania na Ziemi. Zobaczyliśmy różne stworzenia wodne, model batyskafu w skali 1:1. Miłośnicy produkcji Netflix’a mogli zobaczyć autentyczne zdjęcia z powodzi, która dotknęła Wrocław oraz makiety wykorzystane w filmie.

Kolejny punkt to element dla ciała. Chętni uczniowie doskonalili swoje umiejętności w łyżwiarstwie na lodowisku utworzonym przez przyjaciela i sponsora naszej szkoły firmę „Tarczyński” #Tarczyński.

Ostatni element to coś dla ducha. Odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie jeszcze bardziej poczuliśmy atmosferę nadchodzących świąt. Oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźliśmy zakupione na jarmarku upominki i ozdoby świąteczne, które będą wspaniałą pamiątką z naszej wyprawy.

Dodatkową atrakcją był padający śnieg. Mimo trudnych warunków, panujących na drogach, nasz wspaniały kierowca pan Kacper z firmy #Paterek szczęśliwie przetransportował nas zarówno do Wrocławia, jak i później do domu.

IS, fot. Uczestnicy wycieczki