SŁÓWKO NA WAKACJE…

Wakacje to czas pełen radości, zabawy i odpoczynku. Czekaliśmy na nie cały rok szkolny, aby cieszyć się wolnością i przygodami. Jednak pamiętajcie, że podczas letnich dni ważne jest zachowanie ostrożności.

Po pierwsze, zwracajcie uwagę na swoje bezpieczeństwo podczas zabaw nad wodą. Nie skaczcie do nieznanych zbiorników i zawsze pływajcie w miejscach strzeżonych. Upewnijcie się, że w pobliżu jest ratownik i nie oddalajcie się od brzegu.

Po drugie, pamiętajcie o ochronie przed słońcem. Używajcie kremów z filtrem, noście kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Długie przebywanie na słońcu bez ochrony może skończyć się poparzeniami skóry i udarem słonecznym.

Po trzecie, zwracajcie uwagę na swoje otoczenie. W nowych miejscach łatwo się zgubić, dlatego zawsze informujcie rodziców lub opiekunów, gdzie się wybieracie. Miejcie przy sobie telefon komórkowy i najlepiej zapiszcie numer kontaktowy do bliskiej osoby.

Wakacje to czas beztroski, ale pamiętajcie, że odrobina rozwagi i ostrożności pozwoli Wam wrócić do szkoły pełnymi wspaniałych wspomnień, a nie przykrych doświadczeń. Bawcie się dobrze i dbajcie o siebie!

Wasi Nauczyciele, projekt grafiki – Agnieszka Duczmal kl 1 technik reklamy