Technik handlowiec (nr zawodu: 522305)

Technikum kształcące w zawodzie technik handlowiec to szkoła, którą wybierają uczniowie o zainteresowaniach związanych z handlem i  marketingiem.  Przygotowuje ona do wejścia na rynek pracy, jak również umożliwia dalszą naukę na studiach. Uczeń jest przygotowany do zdawania egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego. Równolegle z kształceniem  ogólnokształcącym, w ramach nauki uczniowie będą  zdobywać szeroką wiedzę z zakresu organizacji i techniki sprzedaży, obsługi klientów, marketingu i sprzedaży w działalności handlowej. Ciekawym elementem w procesie kształcenia są praktyki zawodowe oraz warsztaty z zakresu symulacji działania firmy handlowej.

Najważniejsze informacje:

• klasa 1c - cykl kształcenia 5 lat,
  • Języki obce: język angielski, język niemiecki,
  • Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia,
  • Przedmioty punktowane: język polski, język angielski, matematyka, geografia.

Technik handlowiec w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych posiądzie umiejętności takie jak:

• organizowanie prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży,
  • wykonywanie prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży,
  • planowanie działań sprzedażowych i monitorowanie ich efektów,
  • organizowanie i prowadzenie działalności handlowej,
  • aktywna komunikacja z klientem biznesowym.

Typowe miejsca pracy dla technika handlowca to:

• małe i duże firmy handlowe,
  • sklepy i hipermarkety,
  • firmy produkcyjne i usługowe,
  • przedstawiciel handlowy firmy,
  • własna działalność gospodarcza.

Ucząc się a tym kierunku będziesz mógł:

• brać udział w ciekawych wycieczkach związanych z wybranym kierunkiem kształcenia,
  • rozwijać swoje zainteresowania w kołach zainteresowań i organizacjach szkolnych,
  • zdobywać dodatkowe umiejętności uczestnicząc w wielu projektach unijnych, jak również innych wspieranych przez różne podmioty, działające na rzecz szkoły,
  • poznawać, poprzez udział w praktykach, pracę firm i instytucji związanych z handlem,
  • brać udział w wielu ciekawych działaniach, które wzbogacą Cię o nowe doświadczenia,
  • kontynuować dalsze kształcenie na wybranym kierunku studiów.

Kwalifikacje i egzaminy:

Aby uzyskać tytuł technika należy zdać w trakcie nauki 2 egzaminy z zakresu następujących kwalifikacji:

• HAN.01. - Prowadzenie sprzedaży,
  • HAN.02. - Prowadzenie działań handlowych.

Złóż podanie Harmonogram rekrutacji

Ważne dokumenty

Zestaw podręczników dla klas pierwszych

RODO - klauzula informacyjna