Uczniowie ZSP2 z wizytą w poznańskim radiu Afera

18 czerwca 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Krotoszyna uczący się w zawodzie technik reklamy, mieli wyjątkową okazję zwiedzić siedzibę radia Afera – znanej rozgłośni Politechniki Poznańskiej. Wizyta ta pozwoliła młodzieży zapoznać się z funkcjonowaniem akademickiego radia, które od lat cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy.

Radio Afera, nadające na częstotliwości 98,6 MHz, jest znane ze swojej różnorodności muzycznej i ciekawych tematów poruszanych na antenie. Uczniowie mieli szansę zobaczyć, jak wygląda praca w studiu radiowym oraz porozmawiać z doświadczonymi dziennikarzami, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i opowiedzieli o codziennych wyzwaniach związanych z pracą w radiu.

Świat oglądany z kampusu Politechniki Poznańskiej na Piotrowie jest pełen dobrej muzyki, porywających tematów i ciekawych ludzi. Taki przekaz Afera posyła na 98,6 MHz. Radio gra rockowo i alternatywnie, dostarczając najlepszą mieszankę w eterze, pomagając słuchaczom wstać rano i fajnie spędzić wieczór.

Radio Afera działa od 1971 roku, a w eterze jest słyszalne od 1990 roku. Od 2002 roku stacja nadaje również w internecie, docierając do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Jest to miejsce, gdzie zdobywa się znajomości i umiejętności na całe życie. Wielu dziennikarzy, którzy rozpoczynali swoją karierę w Aferze, pracuje teraz w mediach w całej Polsce. Setki maniaków radia potwierdzają: człowiek może wyjść z Afery, ale Afera z człowieka nigdy.

Dzięki tej wizycie uczniowie ZSP2 z Krotoszyna mogli na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje radio od środka, oraz dowiedzieć się, jakie umiejętności są niezbędne do pracy w mediach. Wycieczka ta z pewnością zainspirowała wielu z nich do zgłębiania wiedzy i rozwoju w kierunku dziennikarstwa i komunikacji medialnej.

Wizyta w Aferze była elementem wizyty naszej młodzieży na zajęciach warsztatowych na Politechnice Poznańskiej.

GP, MP, fot. GP