Złote Szkoły NBP „Lekcje z ekonomią”

„Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników”

Lekcja na powyższy temat została przeprowadzona przez uczniów kl. I d technikum ekonomicznego –  Jagodę Ratajczak i Tobiasza Panka. Na wtorkowej czwartej godzinie lekcyjnej wysłuchało ich 120 osób różnych zawodów, gdyż prócz technika ekonomisty obecni byli: technik informatyk, technik reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Omawiane zagadnienie okazało się interesujące dla każdego, niezależnie od zawodu, gdyż każdy na pewnym etapie swojego życia musi zmierzyć się z wyborem banku, w którym będzie przechowywał swoje pieniądze.

Uczniowie prowadzący lekcję zmierzyli się z ogromnym wyzwaniem wystąpienia publicznego przed tak dużą liczbą słuchaczy, ale mogli liczyć na wsparcie nauczyciela koordynującego oraz swoje, a zwłaszcza innych uczniów, którzy nie zawiedli i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Jagoda: „Stres był dla mnie duży, ale byliśmy przygotowani. Myślę, że największą satysfakcją były wyniki quizu, które się zmieniły po wykładzie o około +30%, bo to oznacza, że ktoś nas jednak słuchał”