Złote Szkoły NBP „Lekcje z ekonomią” cz. 2

„Planowanie i kontrola wydatków, czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi.

Bezpieczne zakupy i zaciąganie zobowiązań finansowych, a znajomość praw konsumenckich.”

Lekcja na powyższy temat została przeprowadzona przez uczennice kl. II dp technikum ekonomicznego – Barbarę Reszel, Julią Szulc i Zuzannę Gilicką. Prowadzenie lekcji zdalnej ma jeden ogromny plus, może w niej uczestniczyć naprawdę duża liczba uczniów, w tej lekcji brało udział około 120 osób z zawodów: technika ekonomisty, technik informatyk, technik reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Planowanie wydatków dotyczy każdego, niezależnie od liczby posiadanych bieżących środków jakie mamy do dyspozycji, jednak prócz tego dziewczęta odniosły się również do kontroli wydatków w budżecie domowy. Poza tym omówiono zagadnienie bezpiecznych zakupów on-line i zasad reklamacji.  Prócz wykładu jako materiał dydaktyczny został użyty również film i test podsumowujący zajęcia.

Basia: „W pierwszej chwili był ogromny stres, jak zobaczyłam,  ile osób jest na spotkaniu, ale po chwili stres minął i omawiałam prezentację z wielką przyjemnością. Teraz czuję ogromną satysfakcję, że mogłam prowadzić taką lekcję. Jest to świetne, nowe doświadczenie”

Julia: „Na początku był duży stres, jednak po chwili emocje opadły. Jestem z nas dumna, myślę, że bardzo dobrze nam poszło”