ZAGRAJMY W RÓŻOWE!

RAK SZYJKI MACICY


W dniach 20-26 stycznia trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Tegoroczny Pink Lips Project pod hasłem “Zostań bohaterką swojego życia” to szereg wydarzeń profilaktyczno-edukacyjnych związanych z profilaktyką raka szyjki macicy.
Problem dotyczy 1,4 miliona kobiet na świecie. Kiedy daje o sobie znać, zwykle jest to już zaawansowane stadium choroby. Długo rozwija się niezauważony, siejąc spustoszenie w kobiecym organizmie. Jest drugim na świecie, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety i zarazem drugą, co do częstości przyczyną zgonów, spowodowanych nowotworami wśród kobiet. Każdego roku ponad 500 tys. kobiet na świecie zapada na tę groźną chorobę, a około 300 tysięcy umiera. W Polsce co roku diagnozę: rak szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet, połowa z nich umiera.
Uczennice ZSP2, świadome istnienia tego zagrożenia życia, aktywnie włączyli się w akcję profilaktyczną.
PS. Wszystkie usta na zdjęciach to nasze uczennice. Dziękujemy za udostępnienie wizerunku do tej jakże potrzebnej akcji.