WITAJ SZKOŁO!

Mszą św. w kościele Piotra i Pawła rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022 dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie.

Słoneczna pogoda pozwoliła wszystkim uczniom zebrać się na płycie boiska sportowego by dyrektor szkoły Roman Olejnik mógł oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. „Mam nadzieję, że macie mnóstwo związanych z wakacjami pięknych wspomnień, nawiązanych nowych przyjaźni i wiele pozytywnych odczuć” – powiedział dyrektor Olejnik – „Przed Wami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań, przede wszystkim dla nowo przyjętych uczniów klas pierwszych”. Do uczniów klas pierwszych dodał – „Mam nadzieje, że nasza szkoła stanie się dla Was oknem na świat, które daje wielkie perspektywy rozwoju”.

W tym roku społeczność „Dwójki” liczy 499 uczniów, w tym 141 pierwszoklasistów, oraz 48 nauczycieli.

Na szkolną uroczystość przybyli Starosta Paweł Radojewski, Przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta, ks. Grzegorz Kamzol, proboszcz parafii pw Piotra i Pawła. Komendant PSP Tomasz Polak, przewodnicząca Rady Szkoły Lucyna Zięba, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków ZSP2 Ewa Kowalska. Były dyrektor szkoły Janusz Bartoszewski.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego także w ciepłych słowach przywitał zwłaszcza uczniów klas pierwszych. „Mam nadzieje, że podczas tych wszystkich lat spędzonych tutaj zyskacie dużo nowych przyjaciół, otworzycie się na nowe doświadczenia oraz posiądziecie dużo wiedzy i z dumą będziecie reprezentowali naszą szkołę. Nie bójcie się podejść do starszych kolegów, postaramy się Wam pomóc jak tylko możemy” – zapewniał Stanisław Olejnik z SU.

„Wybrałem ZSP nr 2 ponieważ jak słyszałem, jest to najlepsze technikum w powiecie. Zawsze interesowałem się komputerami, programami i chce w przyszłości zostać informatykiem. Myślę że ta szkoła dobrze przygotuje mnie do tego zawodu ponieważ oprócz wiadomości teoretycznych zdobędę tu umiejętności praktyczne” – w takich słowach Mikołaj Raczkiewicz uzasadnił swoją decyzje przyjścia do „Dwójki”.

Uczniowie klas pierwszych uroczyście złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie udali się wszyscy do klas, by ze swoimi wychowawcami powspominać czas wakacyjny i przygotować się do zadań w nowym roku szkolnym.