Teatralne spotkanie

29 października br. uczniowie klas IV b , IV c, III dp, II d wraz z polonistami uczestniczyli w wyjściu do krotoszyńskiego kina „Przedwiośnie” na sceniczną adaptację III części „Dziadów” A. Mickiewicza.  Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Spektakl prezentował najważniejsze patriotyczne i mistyczne sceny romantycznego dramatu. Wspaniała gra aktorska, oprawa plastyczna i muzyczna inscenizacji spotkały się z uznaniem młodzieży.

Ta niecodzienna lekcja była nie tylko okazją do lepszego poznania treści dramatu, ale i formą bezpośredniego kontaktu z teatralną sztuką. Zainteresowanie przedstawieniem i pozytywne opinie uczniów stanowią najlepszą zachętą do kontynuowania ich aktywnego uczestnictwa w kulturze.

LZ