Sukcesy naszych uczniów w konkursach historycznych

Zwycięstwem zakończył się udział młodzieży naszej szkoły w konkursie historycznym i konkursie plastycznym o tematyce historycznej. Dwójkę reprezentowali uczniowie klas czwartych Malwina Waldowska i Wojciech Przybył.

Konkursy zorganizowało Muzeum Regionalne w Krotoszynie w ramach realizacji projektu „Wielkopolanie na wojnie z bolszewikami 1919-1920”. Celem tegorocznych zmagań było upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

16 października br. w muzeum odbył się powiatowy finał XII edycji konkursu historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 i szlak bojowy 56.Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Finał poprzedziły eliminacje szkolne. Ostatecznie w rywalizacji wzięło udział 17 uczniów z 10 szkół powiatu krotoszyńskiego. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie pisemnego testu obejmującego m. in. wiedzę o wojnie polsko-bolszewickiej oraz zasługach żołnierzy wielkopolskich w tym wydarzeniu. Arkusze konkursowe na obu etapach przygotował Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie.

Konkurs plastyczny wymagał wykonania dowolną techniką komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń wojny polsko-rosyjskiej.W konkursie z wiedzy historycznej I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajął Wojciech Przybył, uczeń klasy IV technikum informatycznego.

W konkursie plastycznym w kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodę główną przyznano Malwinie Waldowskiej, uczennicy klasy IV technikum organizacji reklamy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów wiedzy i umiejętności!