Sukces poetycki Kamili Tomajer

Kamila Tomajer to dziewczyna wielu talentów, aktywna w życiu klasy i szkoły, życzliwa koleżanka, dobra uczennica oraz twórcza osoba. Tym razem w rywalizacji konkursowej zaprezentowała próbkę własnej twórczości. Kamila napisała wiersz i zajęła I miejsce w konkursie poetyckim pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Konkurs zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Krotoszynie z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzimy corocznie 21 marca. Wiersz Kamili wyeksponowano w bibliotecznej przestrzeni. Uczennica odebrała nagrodę w bibliotece w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy IV c technikum reklamy oraz technikum informatyki. W tej wyjątkowej atmosferze zarecytowała także swój wiersz.

Jakie są jej pasje? Skąd czerpie twórczą inspirację? Oto zapytaliśmy samą Kamilę.

– Myślę, że trudno mi wskazać jedną pasję. Konkurs stał się dla mnie okazją do sprawdzenia własnych możliwości, jeżeli chodzi o pisanie utworów poetyckich. Tak naprawdę lubię robić wiele rzeczy. Od trzeciej klasy podstawówki do drugiej klasy gimnazjum uczęszczałam na lekcje gry na pianinie. Do dnia dzisiejszego wolny czas lubię spędzać, ucząc się nowych utworów. Co roku w czasie wakacji letnich dużo rysuję lub maluję. Bardzo mnie to relaksuje. Tą pasją zaraził mnie tata. Dzięki niemu miałam w dzieciństwie całą ścianę w pokoju z ręcznie malowanymi postaciami z filmów Disneya. To on mnie inspiruje do rozwijania malarskiej pasji. Moim zainteresowaniem cieszy się także fotografia. Zdjęcia wykonuję za pomocą lustrzanki firmy Nikon. Często znajomi proszą mnie o fotografie. Jest to dla mnie po prostu przyjemność. W ostatnich latach moją uwagę skupiło projektowanie wnętrz. Zawód architekta wnętrz wymaga kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej. Chciałabym kształcić się w tym kierunku i wykonywać właśnie ten zawód. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Kamili serdecznie gratulujemy sukcesu! Życzymy spełnienia marzeń i rozwijania pasji!

LZ