DRZWI OTWARTE w DWÓJCE

Dnia 26 marca 2022 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie otworzył swoje drzwi dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu krotoszyńskiego i okolic. W wiosenną sobotę uczniowie i grono pedagogiczne szkoły witali potencjalnych kandydatów jak i ich rodziców, pozwalając im zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną, odwiedzić przygotowane przez poszczególne klasy stanowiska i skorzystać z licznych atrakcji, które w tym dniu właśnie na nich czekały.

Młodzież, która wykazując duże zainteresowanie, tłumnie przybyła w sobotę do popularnego „mięśniaka”, chętnie rozmawiała z nauczycielami i uczniami, uczestniczyła w konkursach i quizach, raczyła się przysmakami przygotowanymi przez uczniów technikum gastronomicznego i z ciekawością oglądała dobrze wyposażone pracownie ZSP nr 2.

Drzwi otwarte rozpoczęły się od spotkania z dyrekcją szkoły. Uczniowie i ich rodzice obejrzeli prezentację dotyczącą kierunków kształcenia i wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły R. Olejnika, który podkreślił, iż kierunki oferowane przez ZSP nr 2 nie tylko gwarantują zatrudnienie, o czym świadczy ranking zawodów poszukiwanych, lecz również zwrócił uwagę na wysoki poziom nauczania w szkole i jej niezwykle serdeczną i przyjazna atmosferę. Dyrektor zaznaczył szczególnie, że ZSP nr 2 jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł „SREBRNEJ SZKOŁY 2022”. Przybyła młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Gości mogli wziąć udział w zajęciach, zapoznać się z świetnie wyposażonymi pracowniami informatycznymi, zdobyć nagrody w konkursach i wysłuchać informacji od swoich starszych kolegów. Licznie zgromadzeni kandydaci z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne, bibliotekę i salę gimnastyczną. Pod życzliwym okiem dyrekcji i nauczycieli czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice na własne oczy mogli się przekonać, że ZSP nr 2 jest nie tylko miejscem przyjaznym i bezpiecznym, ale też niezwykle interesującym. Wielu ósmoklasistów już dziś deklarowało, że na pewno tu wróci 1 września a Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP nr 2 serdecznie ich zapraszają.

MU

Fot. GP