Sukces historyczny Kornelii Ratajczak

19 października br. w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XIII edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 r. i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Kornelia Ratajczak, uczennica klasy III dg technikum ekonomicznego, zajęła II miejsce w rywalizacji.

Konkurs upamiętnił przypadającą w tym roku 100. rocznicę przybycia 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej do Krotoszyna. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego. W zmaganiach uczestniczyło 18 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Pytania przygotował Antoni Korsak, prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz przewodniczący Rady Muzealnej. Młodzież w ciągu 45 minut rozwiązywała pisemny test. Odpowiedzi wymagały bardzo szczegółowej wiedzy na temat 56 pułku oraz walk we wrześniu 1939 r.

Komisja konkursowa podkreśliła, że wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania. Kornelia jest jedyną dziewczyną wśród laureatów konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Kornelii serdecznie gratulujemy sukcesu!

LZ, GP