NASZE KIERUNKI – oczami naszych uczniów

Jeżeli interesują Cię nowoczesne technologie i informatyka, wybierz naukę w technikum w zawodzie technik  informatyk lub technik programista. Swoje pasje rozwiniesz w kompetencje bardzo wysoko cenione obecnie na rynku pracy.

Chcemy, aby nasza szkoła wpadła Ci w oko!

Nazywam się Dawid Gawroński, a mój kolega to Daniel Starosta. Poznaliśmy się trzy lata temu w Dwójce i uczęszczamy do tej samej klasy. Obaj uczymy się na kierunku technik informatyk. Mamy podobne zainteresowania. Lubimy nowoczesne technologie. Od lat interesujemy się software`em, czyli oprogramowaniem i systemami operacyjnymi. Równolegle do software’u zajmujemy się hardware`em, czyli wyborem podzespołów i składaniem komputerów.

W szkole najciekawszymi okazały się zajęcia praktyczne. Na nich poznaliśmy budowę komputera i działanie sieci. Nauczyliśmy się stawiać własne serwery, tworzyć sieci, skrypty i bazy danych potrzebne do stron internetowych. Wiedza nabyta w szkole pozwoliła nam na złożenie własnego komputera PC, dzięki któremu realizujemy montaż filmów, tworzymy grafiki, obiekty 3D, animacje, gry. Zajmujemy się także produkcją muzyki. Braliśmy udział w konkursie „153plus1” opartym na zasadach gier typu „Capture the flag”.

Dobrą stroną technikum jest praktyka zawodowa. To właściwie taka pierwsza praca, która daje już cenne doświadczenie. Wierzymy, że w przyszłości to praca będzie szukać nas. Przed nami egzamin zawodowy EE.08. – montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci. Nie boimy się. Jesteśmy do niego przygotowani.