Talent charakteryzatorski w technikum handlowym

Angelika Kulawska, uczennica klasy 3b, o swojej pasji i zawodzie technik handlowiec

Dzień dobry! Jestem Angelika Kulawska. Uczęszczam do naszej szkoły już trzeci rok. Wybrałam kierunek handlowca, aby nauczyć się podstaw sprzedaży, w tym marketingu. Uważam, że przyda mi się to w przyszłości, w prowadzeniu własnej działalność, takiej jak usługi makijażowe. Kocham makijaż i możliwości jakie daje. Jest to moje hobby oraz wymarzony zawód. Jestem w swoim żywiole, kiedy uciekam do świata kosmetyków, pędzli i …. sztucznej krwi. Najlepiej czuję się w charakteryzacji krwawej i bajkowej. Uszczęśliwianie ludzi makijażem jest nie do opisania, dobrze wspominam odwiedziny w zakładzie poprawczym z okazji Halloween oraz eleganckie makijaże dla pań z domu seniora. Widok uśmiechniętych dzieciaków na „Krotofeście”, gdy malowałam ich słodkie buzie oraz wspaniale spędzony czas z dziewczynami z Ośrodka Pomocy Społecznej. Jestem szczęściarą, ponieważ mogłam wziąć udział w pokazie sukien ślubnych jako modelka. Mam również doświadczenie w sesjach zdjęciowych, na przykład
z wężem boa oraz w pomocy przy sesjach z uczennicami naszej szkoły.

Dlatego właśnie wybrałam tę szkołę, mamy dużo interesujących zajęć, imprez, akcji, na których możemy się dowiedzieć, co potrafimy i czym chcielibyśmy zajmować się w przyszłości. Makijaż przydał mi się podczas szkolnych jasełek, gdy wcieliłam się w diabła Belzebuba. Kiedy organizujemy dzień bajek z łatwością mogę przemienić się w dowolną postać, raz nawet zmieniłam się w jelonka Bambi.

Za to przedmioty zawodowe pomogły mi zrozumieć, na czym polegają usługi i sprzedaż, a nawet poznałam kilka trików zakupowych. Polecam, przydają się przy polowaniu na kosmetyki. Uważam, że nie ważne w jakim kierunku idziesz, wykształcenie handlowca jest bardzo przydatne w życiu, nawet na co dzień. Mimo że wybieram sie na studia związane z charakteryzacją i wizażem, cieszę się, że mam okazję zdobyć kwalifikacje handlowca. Teraz już wiem, jak w przyszłości stworzyć cennik makijażowy. Gdybym się teraz wybierała do szkoły średniej, nie zmieniłabym wyboru, jestem bardzo zadowolona z naszej „Dwójki”.

Angelika Kulawska