Echo Dwójki przedstawia ludzi z pasją

Daria Siewiera przedstawia swoje małe zoo

Nazywam się Daria Siewiera. Jestem uczennicą klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Moją pasją są zwierzęta. Od najmłodszych lat jestem w nich zakochana.

W domowym zoo mam gryzonie i psy. Moi najlepsi przyjaciele to Balto i Dżamal, dwa kundelki, które zaadoptowałam. Balto pochodzi z ostrowskiego schroniska, a Dżamal z krotoszyńskiego. Obydwa psy wyglądają groźnie, ale to największe przytulasy świata. Różnią się charakterem. Balto jest bardzo ciekawski, żądny przygód, a Dżamal to pies trochę wycofany, spokojny, taki uważny obserwator. Staram się zapewnić psom najlepsze warunki życia. Bardzo lubią aktywność fizyczną, karmę o dużej zawartości mięsa oraz wszelkie przejawy miłości.

Do moich pupili należą też gryzonie i zajęczaki. Mam świnki morskie, myszy oraz królika. W domu bywa więc ciekawie, bo ile jest zwierząt, tyle charakterów. Beza to świnka bardzo ruchliwa, wielki głodomór, uwielbia wszystkie zielone warzywa. Kawa jest świnką ciekawską, trochę płochliwą, ale tylko dlatego, że dopiero się poznajemy.Muffina – najmniejsza kruszynka w stadku, podobnie jak Kawa jest bardzo ciekawa świata. Adoptowałam ją niedawno, dlatego jeszcze się dobrze nie znamy.Czarek to świnka o bardzo przyjaznym usposobieniu, nie lubi jednak obcych rąk. Na ogórka rzuca się jako pierwszy.Albert – świnka zaradna życiowo jest pierwsza przy wszystkim: pierwsza do jedzenia, do głaskania, do przytulania.Karmelek – bardzo przyjacielski chłopak lubi siedzieć na rękach. Jest z nami od niedawna, więc co z niego wyrośnie, dowiem się za jakiś czas.

Świnki morskie to bardzo przyjazne zwierzątka. Trzeba pamiętać, że to zwierzęta silnie stadne, więc należy zadbać o właściwe towarzystwo. Klatka dla nich powinna mieć wymiary 120×60 cm, aby mogły swobodnie biegać. Świnki lubią odpowiednią karmę, świeże warzywa, owoce oraz suszone zioła. Ich głównym pożywieniem jest siano.

Króliki mają podobne wymagania do świnek. Muszą mieć odpowiednią klatkę, karmę, dostęp do świeżych warzyw i owoców oraz ziół. Podstawowym pożywieniem jest siano, które musi być zawsze. Mój królik nazywa się Tino. To bardzo ciekawski podpatrywacz, który wypuszczony z klatki chętnie zwiedza pokój.

Myszy to także kochane zwierzątka. Uwielbiają się bawić, można je wytresować. Trzeba im zapewnić klatkę o wymiarach 60×40 cm, karmę z dodatkiem białka zwierzęcego tzw. mączniki oraz dużo zabawek, np. kołowrotki, sznurki, domki. Należy pamiętać, że samce są samotnikami, a samice silnie stadne. Moje myszy to dwa samce. Zorro – jest bardzo aktywną myszką, kocha się bawić i z apetytem zjada mączniki. Nie lubi być noszony na rękach. Harry zaś uwielbia siedzieć na rękach i lubi być głaskany. Mączniki wręcz kocha jeść!

Ze swoich zwierząt jestem bardzo dumna. Wszystkie adoptowałam, ponieważ popieram sprawę #niekupujadoptuj. Oczywiście nie neguję zakupu zwierząt z zarejestrowanych hodowli.

Zachęcam Was do posiadania zwierząt. Kontakt ze zwierzętami daje wiele korzyści i uczy wiele dobrego. Jeżeli już posiadacie zwierzę, może się nim pochwalicie. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń.

Echo Dwójki