ZUZANNA WYŚPIEWAŁA PIERWSZE MIEJSCE

Zuzanna Płaczek reprezentowała 8 stycznia naszą szkołę w Konkursie Kolęd i Pastorałek, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie. Znakomicie się zaprezentowała i została wybrana główną laureatką konkursu (spośród 18 uczestników konkursu).

Zuzanna zaprezentowała 2 utwory wokalne nawiązujące do okresu świątecznego. Pierwszy z nich to „Gore gwiazda Jezusowi”. Jest to polska, stara, klasyczna radosna nieco dziecięca kolęda pochodząca prawdopodobnie w XVIII wieku. Wykonanie tej kolędy przez Zuzę było jednak zinterpretowane bardzo spokojnie i przejmująco. Tempo zwolnione – kolęda niosła światło słuchającemu i wprowadzała go w nieśpieszny rytm Bożego Narodzenia.

Drugi utwór jaki zaprezentowała Zuzanna to utwór z chrześcijańskim przesłaniem „Noel”, który wykonuje TGD. Lider grupy przetłumaczył słowa oryginalnego hitu amerykańskiego i rozpropagował utwór na polskim rynku muzycznym. Słowo „Noel” pochodzi pierwotnie z języka hebrajskiego, a oznacza, święta, narodzenie, jak również Dzień Bożego Narodzenia.

Znakomity głos, zmysłowa barwa, a przede wszystkim świadomość i dojrzałość wokalna pomimo młodego wieku naszej artystki sprawiły, że wykonanie było wyjątkowe i na długo zapadnie w pamięć członków jury i słuchaczy.

tekst i fot. Grzegorz Pierzchała

Zapraszamy od wysłuchania audio „Gore gwiazda Jezusowi” w poniższym linku: https://fb.watch/hWYINd6An5/