PONOWNIE NAJLEPSI W POWIECIE!

Kolejny raz nasza szkoła okazała się najlepszą w powiecie wśród techników i otrzymała znak jakości „Brązową Tarczę”, nadany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W 25. Edycji Rankingu Liceów i Techników – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie zajmuje wśród techników 36. miejsce w województwie wielkopolskim i 420. miejsce w kraju. Z kolei w Rankingu Maturalnym Techników 2023 znalazł się na 111. miejscu w kraju, awansując w porównaniu z rokiem ubiegłym aż o 141 pozycji. Jest to wielki sukces edukacyjny nauczycieli i uczniów, osiągnięty sumienną i wytrwałą pracą.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy tytułu. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole warto się uczyć. Od lat utrzymujemy wysoką pozycję, zdobywając srebrne i brązowe tarcze. To jest też znak, że w ZSP 2 są ambitni pedagodzy, którzy chcą pracować dla młodzieży.

Niech ranking stanowi pomoc dla uczniów szkół podstawowych w wyborze technikum – szkoły, która ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu oraz zdanie matury, a także wprowadzi na rynek pracy lub umożliwi dalszą edukację na wyższych uczelniach.

Anna Smal, fot. Grzegorz Pierzchała