Złote Szkoły NBP – spotkanie z ekspertem

29.04.2021, lekcja 4

Ostatnie spotkanie z ekspertem było wyjątkowe, naszym gościem był Pan Jan Bieliński, emeryt, absolwent Liceum Ekonomicznego, przez lata pracował zawodowo w wojsku. Ekspert opowiedział o sobie, o swoich doświadczeniach zawodowych, o tym jak rozpoczynał karierę i jak wyglądało jego życie od strony finansowej. Rada dotyczącą kredytów brzmiała „zanim zdecydujesz się na kredyt, prześpij z tą decyzją 7 dni”. Dyskusja była spontaniczna, a zdanie Pana Jana podzielała Pani Dyrektor Ewa Kowalska. Uczniowie usłyszeli o wysokości zarobków w latach 70 i 80 XX wieku w Polsce, o możliwościach kredytowania w tamtych czasach i o działaniu Kas Zapomogowo-Pożyczkowych – instytucji, które wspierały zarówno oszczędzanie jak i umożliwiały pożyczanie pieniędzy.

Julia: „Mi osobiście najbardziej podobało się ostatnie spotkanie, bo to były takie doświadczenia z życia. Bardzo miło się słuchało Pana Jana.”

Ola: „Podobało mi się chyba najbardziej, bo to już nie było słuchanie o teorii, ale o życiu. Ja bardzo lubię słuchać opowieści osób starszych i było to naprawdę ciekawe.”

Szymon: „Bardzo fajnie, usłyszeliśmy jak z biegiem czasu zmieniały się możliwość i dostęp do kredytów.”

Joanna Tyrakowska