Złote Szkoły NBP – spotkanie z ekspertem

21.04.2021, lekcja 6 i 7

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Jednym z zadań realizowanych przez PFR jest rzetelne i fachowe przedstawienie zagadnienia PPK (Pracowniczych Planów Kapitałowych). Jako instytucja niezależna przedstawia zakres działań i obowiązków dla pracownika i pracodawcy wynikający z udziału w PPK. Szkolenia organizowane zarówno dla pracowników jak i pracodawców, mają charakter informacyjny i są bezpłatne.

Mogliśmy w ramach realizacji programu „Złote Szkoły NBP” uczestniczyć w takim szkoleniu. Poprowadził je pan Mateusz Kozłowski – Ekspert Regionalny PPK na Wielkopolskę, który przedstawił dokładnie zasadę działania PPK, zakresy wpłat oraz uregulowania dotyczące zarówno oszczędzania jak i zasad korzystania ze zgromadzonych środków. Poza tym ekspert przedstawił zasadę działania strony https://www.mojeppk.pl/ i dostępnego na niej kalkulatora przeliczeniowego.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w rzeczywistym szkoleniu webinarowym, kierowanym do pracowników i pracodawców, mimo że na rynek pracy wejdą za kilka lat.

Wiktoria: „Ja szczerze, wcześniej nie wiedziałam o takim programie i mile jestem zaskoczona, ponieważ bardzo zrozumiale i prosto zostały przekazane informacje o PPK i dzięki temu spotkaniu przekonałam się do tego.”

Basia: „Moim zdaniem najlepsze spotkanie na jakim miałam możliwość być, wcześniejsze były również świetne, ale to jednak najbardziej mi przypadło do gustu. Pan prowadzący świetnie wdrożył nas w temat PPK. Jestem zachwycona.”

Tobiasz: „To spotkanie było bardzo interesujące, pan fajnie opowiadał, na moje pytania również uzyskałem ciekawe odpowiedzi, wszystko było zrozumiałe.”

Julia: „Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym programem. Pan prowadzący bardzo zrozumiale o wszystkim opowiadał.”

Zuzia: „Bardzo przyjemnie się słuchało jak pan opowiadał. W prosty i zrozumiały sposób przekazał to, co chciał i myślę, że na pewno dużo z tego spotkania wyniosłam.”

Joanna Tyrakowska