Złote Szkoły NBP – spotkanie z ekspertem

Pożyczanie pieniędzy a poduszka finansowa. Długi zawsze pod kontrolą”

20.04.2021, lekcja 6 i 7

20.04 spotk z eksp l6
20.04 spotk z eksp l7 2.jpg
previous arrow
next arrow

Uczniowie technikum ekonomicznego i handlowego (około 110 osób), dzięki realizacji zadań programu „Złote Szkoły NBP”, mogli uczestniczyć w spotkaniu z kolejnym ekspertem – panią Moniką Paszek, specjalistą ds. analiz kredytowych Banku Spółdzielczego w Krotoszynie. Ekspert opowiedziała, odnosząc się do konkretnych przykładów, o zasadach zarówno budowania poduszki finansowej jak i kredytowania, pożyczania pieniędzy, które pozwalają spełnić marzenia. W wypowiedziach porównała fakty, użyła konkretnych cyfr i obliczeń, przez co przykłady wydawały się bardzo rzeczywiste. Odpowiedziała również na wszystkie pytania zainteresowanych uczniów.

Aleksandra: „Było ciekawie i większość informacji może nam się przydać w przyszłości, gdyż wkraczamy w dorosłość. Pani omawiała bardzo zrozumiale i dawała proste życiowe przykłady, podobała mi się ta lekcja

Basia: „Było świetne. Pani Monika poparła swoją część teoretyczną przykładami, przez co było nam łatwiej zrozumieć kwestie kredytowania.”

Wiktoria: „Pani tłumaczyła z sensem i naprawdę ciekawie i interesująco, nie było czegoś, żebyśmy nie zrozumieli.”

Joanna Tyrakowska