„Złote Szkoły NBP” – lekcje z ekonomią

„Sztuka odkładania pieniędzy na wyznaczony cel. Sposoby na pomnażanie oszczędności – lokaty i moc procentu składanego, inflacja i co trzeba o niej wiedzieć, podstawy inwestowania.”

20.04.2021, lekcja 4

20.04 lekcja z ek wiki + szymon1
20.04 lekcja z ek wiki + szymon2
previous arrow
next arrow

Wiedzą na ten temat pochwalili się dziś uczniowie kl. II dg technikum ekonomicznego – Wiktoria Lewandowska i Szymon Staśkowiak. W zajęciach tych uczestniczyło ponad 160 osób różnych zawodów z naszej szkoły.

Temat ten jest zawsze aktualny związany z decyzjami życiowymi, pozwalający myśleć przyszłościowo. Dokładnie wyjaśnione zostały sposoby i pojęcie oszczędzania. Omówiono również formy i możliwości lokowania zaoszczędzonych pieniędzy. Efekty przekazanej wiedzy zostały sprawdzone poprzez quiz.

Wiktoria: „Na początku jak zobaczyłam ilość osób trochę poczułam stres i myślałam tylko, żeby się nie pomylić i jakoś słów nie przekręcić ,ale jak zaczęłam mówić, to cały stres minął. Wszystko poszło na szczęście bardzo dobrze i bez problemu. A jak prezentacja na początku się zatrzymała i nie chciała iść dalej to moje serce też się zatrzymało.”

Szymon: „Cały czas był stres, było kilka przejęzyczeń, ale nie przeszkadzało to w prezentacji. Byliśmy dobrze przygotowani i przekazaliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Jesteśmy zadowoleni też z wyników quizu, widać, że większość aktywnie nas słuchała.”

Joanna Tyrakowska