Zawody okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej!

13 stycznia odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs ten jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 1d technikum ekonomicznego – Michał Snadny. Po etapie szkolnym, Michał zakwalifikował sie do II etapu, i znalazł się w gronie 38 najlepszych ekonomistów z całej wielkopolski. Sukces jest tym większy, iż Michał po zaledwie kilku miesiącach nauki w technikum ekonomicznym, zakwalifikował się do II etapu jednej z najtrudniejszych olimpiad ekonomicznych w Polsce!

Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów – jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady, zadania z analizy finansowej oraz z 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią). Wyniki zostaną ogłoszone 9 lutego. Trzymamy kciuki!

Magdalena Zych