Zaczytani cz.7

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory …”

Za kilkanaście dni Boże Narodzenie. To niezwykły i magiczny okres w roku. To czas miłości, radości, przebaczenia, refleksji oraz odpoczynku od codziennych obowiązków. Nie tylko w dzieciństwie oczekujemy, aby trwał jak najdłużej.  Choinka, pierwsza gwiazdka, pełna smaków i zapachów kolacja i ten gość z białą brodą w czerwonym płaszczu w saniach z reniferami 😉

W tym roku spędzimy czas świąt z najbliższą  rodziną, przy wigilijnym stole i śpiewaniu kolęd. Odłóżmy komputery i wyłączmy telefony. Może pod choinką, znajdziesz jakąś miłą lekturę, a może i Ty  zostaniesz św. Mikołajem?

Słyszeliście o „Aniele do wynajęcia”? Michalina zostaje bez środków do życia, powoli traci nadzieję. Kiedy tak wszystko na  nią spada i przygniata ogromnym ciężarem, wzdycha: „Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę. A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość…”  I nagle  ktoś podał jej gorącą herbatę. Ktoś przygarnął. Ktoś dał nadzieję. Anioł?

To historia, która „otula jak ciepły koc, rozgrzewa jak filiżanka cynamonowej herbaty, a przede wszystkim przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję”, również w tym trudnym pandemicznym czasie. Piękna, optymistyczna, świąteczna opowieść. Recenzenci piszą „ Anioł do wynajęcia” to wciągająca, ale i pouczająca opowieść o tym, że zawsze warto wierzyć, bowiem los potrafi być przewrotny i w najmniej oczekiwanym momencie może odwrócić bieg wydarzeń. Magdalena Kordel ponownie stworzyła nie książkę, ale dzieło z jasnym przekazem” . Książka napisana ku pokrzepieniu serc i przywróceniu wiary w magiczną moc świąt.

Nauczyciele bibliotekarze