Nauka przez doświadczenie – spotkanie z Panią Małgorzatą Kalak

W środę 02.12.2020 r. podczas lekcji rachunkowości uczniowie klasy IIId i IVd mieli okazję spotkać się z główna księgową MZK Krotoszyn Sp. z o.o. Panią Małgorzatą Kalak.

Pani Małgorzata jest absolwentką naszej szkoły oraz ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu. Pracę podjęła od razu po ukończeniu szkoły średniej w biurze rachunkowym, a stanowisko głównej księgowej objęła w 2018 roku.

Gość opowiedział o wymaganiach, jakie obecnie stawia się przed księgowymi – wymaganiach stanowiskowych oraz cechach charakteru, które powinien posiadać księgowy.

Dzięki spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać realia pracy księgowego w firmie, a jak wiadomo takie doświadczenia pomagają w podjęciu świadomych decyzji,  dotyczących przyszłej pracy zawodowej czy dalszego kształcenia.

Joanna Tyrakowska