Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Niedawno, po raz kolejny, świętowaliśmy Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji przedsięwzięcia było drzewo w krajobrazie. Hasło to ma przypominać zarówno o funkcjach przyrodniczych i klimatycznych drzew, jak również o ich symbolicznej roli i znaczeniu w kulturze. Drzewa przez wieki inspirowały artystów, przez co ich obecność w tekstach kultury jest znacząca, szczególnie jeśli przyjrzymy się polskiej kulturze.

Zaprosiliśmy młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.  „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”. Za temat konkursu posłużyły organizatorom słowa Leopolda Staffa, młodopolskiego poety, którymi wyraża „pełen wzniosłości i majestatu podziw dla piękna natury”.  Tym samym zachęcaliśmy  Was, w tak trudnym czasie, do długich spacerów krajobrazowych, odwiedzenia ogrodów, parków i lasów.

Prace należało przesyłać na wskazane adresy emailowe do dnia 24 listopada 2020r.

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:

I miejsce- Kamila Tomajer kl. 3c

II miejsce- Laura Siama kl. 2dg

III Bartosz Turbański kl. 3b

Sponsorem nagród w konkursie jest Rada Rodziców przy ZSP2. Bardzo dziękujemy.

Uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Obs, Marcin Podziomek