Zaczytani cz.1

Rozpoczynamy kolejny cykl artykułów poświęconych ciekawym, zdaniem czytelników, książkom. W rubryce „Zaczytani” będziemy prezentować propozycje wydawnicze różnych gatunków. Mamy nadzieję, że trafimy w Wasze gusty czytelnicze, a przedstawiane przez nas lektury będą podpowiedzą jak spędzić długie jesienne wieczory, które przed nami.

Pierwszą książką, którą proponujemy, jest „Cymanowski chłód” autorstwa duetu Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy, utwór z kategorii sensacja i kryminał. Choć jest to kontynuacja utworu „Cymanowski Młyn”, zdaniem czytelników można ją czytać jako samoistną pozycję wydawniczą. Akcja powieści rozgrywa się w Cymanowie, malowniczej miejscowości otoczonej lasami i jeziorem. Jest Dzień Zaduszny 2018 r. Jerzy i jego narzeczona Anna prowadzą tu pensjonat. Zbliżający się sezon zimowy przyciąga w to niezwykłe miejsce wielu turystów z różnych stron. Goście chcą spędzić tu miło czas, zrelaksować się i odpocząć od szarej codzienności, jednak nie jest to takie łatwe. Niektórzy z nich nie mogą odciąć się od swojej mrocznej przeszłości, a świat rzeczywisty przeplata się z mocami z zaświatów. Miejsce to przesycone jest grozą. Znajdziemy tu coś magicznego, tajemniczego z domieszką manipulacji. Zaskoczeniem dla czytelnika może być pojawiający się motyw gangsterski.

W utworze znajdziemy mnóstwo tajemniczych postaci i nagłych zwrotów akcji. Zdaniem czytelników, książka pozwala się rozmarzyć i całkowicie poddać stworzonemu klimatowi, by za chwilę poczuć strach i ciarki na plecach.

Nauczyciele bibliotekarze