#Kopernikwdomu

W czasie pandemii diametralnie zmienia się nasza rzeczywistość. Rytm dnia staje się zupełnie inny. Mamy ograniczony dostęp do rozrywki, a oknem na świat staje się ekran naszego komputera. Na szczęście kiedy my zamykamy się w domach, inni jeszcze bardziej otwierają się dla nas. Przykładem tego jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, którego 10. rocznica działalności przypada 05.11.2020 r. Celem instytucji jest rozwijanie i popularyzacja nauki w przystępny i ciekawy sposób, a misją: „inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi”. Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom, Centrum stworzyło propozycje doświadczeń do przeprowadzenia w domu, materiały dydaktyczne oraz cykle tematyczne online.

E-Kopernik to oferta dla wszystkich ciekawych świata. Tutaj poprzez zabawę można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, zdobyć wiedzę. Znajdziemy mnóstwo interesujących filmów nagranych przez naukowców – pracowników Centrum skierowanych do wszystkich, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, kończąc na seniorach. W nagraniach znajdziemy instruktaż jak przeprowadzić najrozmaitsze eksperymenty czy zbudować różne rzeczy przy pomocy prostych materiałów i narzędzi. Dotyczą one najróżniejszych zagadnień, m.in. obwodów elektronicznych, przygotowania lizaków domowym sposobem, płynu do dezynfekcji rąk, zamienienia smartfona w mikroskop. E-Kopernik to także pokazy online, które zabierają nas na wycieczkę w kosmos i przybliżają zagadnienia związane z gwiazdozbiorem i planetami. Wszystkie publikacje zawierają objaśnienia na temat zjawisk i procesów wykorzystanych w danym eksperymencie. Naukowe zabawy, ciekawostki oraz informacje, które tutaj znajdziemy, przydadzą się w obecnej sytuacji. Z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem treści realizowanych podczas zdalnego nauczania.

Zachęcamy Was do wirtualnego odwiedzania Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.