XII edycja Szkolnych Targów Edukacyjnych

Po raz dwunasty w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne. Z powodu pandemii wszelkie działania w ramach przedsięwzięcia odbyły się online. Zaplanowane spotkania odbywały się przez cały tydzień, dzięki czemu tegoroczni maturzyści mieli okazję spotkać się ze wszystkimi przedstawicielami zaproszonych uczelni. Uczniowie zapoznali się ze szczegółową ofertą edukacyjną:

– Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wlkp.,

– Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,

– Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu,

– Collegium Da Vinci w Poznaniu,

– Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.

Ponadto naszą inicjatywę wspierał także Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu oraz Książnica Pedagogiczna, filia w Krotoszynie. Tegoroczna forma spotkań nie przeszkodziła młodzieży w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Maturzyści mieli okazję zasięgnąć informacji, których nie znajdą na stronach internetowych. W ciągu całego tygodnia odbył się szereg zajęć, podczas których uczniowie zapoznali się z warsztatem pisania dokumentów aplikacyjnych oraz ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie skierowaną do osób wchodzących na rynek pracy. Chętni mogli skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, który na podstawie przeprowadzonych testów pomógł nakreślić plan dalszej edukacji oraz kariery zawodowej. Osobom, które nadal wahają się nad wyborem zawodu, polecamy skorzystanie z darmowego projektu „Mapa Karier”, link: https://mapakarier.org/