Wygrana w Turnieju Debat Oksfordzkich!

5.03.24 r. w siedzibie Europe Direct w Ostrowie odbył się Turniej Debat Oksfordzkich „GLOSUJĘ = DECYDUJĘ” połączony z wykładem dr Pauli Wiśniewskiej na temat Parlamentu Europejskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Michał Snadny, Norbert Szychowiak, Antoni Czebatura oraz Bartosz Nabzdyk. Postawiona teza nawiązywała do planowanych w bieżącym roku wyborów do Parlamentu Europejskiego i brzmiała: „Twój głos ma wpływ na przyszłość Unii Europejskiej”.

Nasza drużyna wylosowała stronę opozycji i zmierzyła się z argumentami strony propozycji. Reprezentanci szkoły przygotowali doskonałe wystąpienia i świetnie poradzili sobie z pytaniami drużyny przeciwnej. Poziom debaty był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana.

Miło nam poinformować, że jury przyznało zwycięstwo naszym uczniom. W nagrodę Michał, Norbert, Antek i Bartek pojadą na wizytę studyjną do Warszawy do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce połączone ze zwiedzaniem interaktywnej wystawy Europa Experience.

Gratulujemy!!!

MZ, KSZ