Kamil wywalczył II miejsce!

Informatyk z historyczną pasją w naszej szkole to oczywiście Kamil Suś, uczeń klasy 3f technikum informatycznego. Kamil ma na swoim koncie wiele osiągnięć w konkursach historycznych. Aktualny sukces Kamila to zajęcie II miejsce w powiatowym finale XV edycji konkursu historycznego „Powstanie wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje”.

Konkurs zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Krotoszynie odbył się 5 marca br. Jego celem było uczczenie 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz upowszechnienie wiedzy o historii naszego regionu i zasłużonych powstańcach wielkopolskich. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego. Pytania konkursowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotował Antoni Korsak, prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej.

Rywalizowało dwunastu uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali także Franciszek Guzikowski i Jakub Ziembiński, uczniowie klasy 1g technikum ekonomicznego.

Komisja konkursowa podkreśliła, że uczestnicy reprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom przygotowania. O najwyższych miejscach decydowały pojedyncze punkty. Kamil otrzymał od organizatorów cenne i atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Kamilowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

Lucyna Zięba, foto: ZN, GP