Interaktywne warsztaty unijne

W poniedziałek, 11 marca 2024 r., gościliśmy w naszej szkole Joannę Jendrośkę, Project Coordinator, pracownika Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie.

Pani Joanna została zaproszona przez Szkolny Klub Europejski w ramach współpracy klubu z Fundacją Schumana.

Uczniowie mieli możliwość w bardzo nowoczesny sposób pozyskać ciekawe informacje na temat Unii – poznali wartości, jakimi kieruje się Unia, jej podstawowe symbole, krótką historię, języki urzędowe, czy też kilka informacji na temat programów unijnych skierowanych do młodzieży jak Discover EU oraz ERASMUS+. Prelegentka zwróciła uwagę na szanse i możliwości jakie Unia Europejska stwarza młodym Europejczykom. Wyjaśniła, iż możliwości te są na wyciągniecie ręki – wystarczy zgłosić się do odpowiedniej instytucji, wypełnić formularz na odpowiedniej stronie, czy wziąć udział w konkursie.

Uczniowie poprzez pracę w grupach poznali 11 obszarów, w których działa Unia Europejska, a w odpowiedniej aplikacji porównali powierzchnię państw z całego świata.

To były bardzo owocne warsztaty!

MZ, fot. GP