Wizyta w Bibliotece Publicznej

Do biblioteki warto wejść nie tylko po książkę!

Wiemy już, że krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera ponownie otworzyła drzwi dla czytelników i aktywnie działa po okresie remontu. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV b, zwiedzając wystawę pt. „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918 – 1919. POTRAFIMY ZWYCIĘŻAĆ”.

Młodzież przypomniała sobie najważniejsze fakty związane z powstaniem w Wielkopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem działań powstańczych na odcinku zachodnim. Uczniowie podziwiali także ciekawą wystawę fotograficzną pt. „OKNA KROTOSZYŃSKIEJ PRZESZŁOŚCI”. Ekspozycja ta obejmuje 50 zdjęć skoloryzowanych przez Łukasza Cichego, dziennikarza, którego pasją jest historia. Prezentowane fotografie przedstawiają ludzi, ulice i budynki dawnego powiatu krotoszyńskiego.

Po wystawach i pięknie odnowionych, przestronnych salach biblioteki oprowadziła młodzież pani Wiesława Patalas, która przedstawiła bogaty księgozbiór i zachęciła nas do udziału w bibliotecznych przedsięwzięciach.