Wirtualne zwiedzanie!

z8391748IH,Mont-Saint-Michel–Niezwykle-opactwo-i-miasteczko-
Peru_Machu_Picchu-14-1170×775
next arrow

Pandemia koronawirusa mocno daje nam się we znaki. Zmuszeni jesteśmy radykalnie zmienić nasze życie i dla bezpieczeństwa własnego oraz naszych bliskich pozostać w domu, mocno ograniczyć kontakty towarzyskie, zamiast chodzić do szkoły  – uczyć się zdalnie. Jest to dla nas duże wyzwanie, uczymy się tego wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Nie wiemy kiedy wrócimy do szkoły, pod znakiem zapytania stoją nasze plany wakacyjne.

Pracy mamy dużo, ale na chwile relaksu zapraszamy Was na stronę internetową https://www.budowle.pl/tekst/60-budowli-ktore-mozesz-odwiedzic-wirtualnie-bez-wychodzenia-z-domu/546, która pozwoli nam wirtualnie zwiedzić60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli, które często są wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możemy tam zobaczyć m.in.:

Machu Picchu – XV-wieczne miasto Inków znajdujące się w Peru,

Mont Saint Michel – skalistą wyspę  u normandzkiego wybrzeża Francji, połączoną z kontynentalną Francją groblą długości 1800 m, na której wzniesiono sanktuarium Michała Archanioła, czy

Sagradę Familia w Barcelonie – hiszpański kościół projektu słynnego Antonio Gaudiego i wiele, wiele innych.

Dotarcie do niektórych opisanych miejsc nie jest wcale łatwe i dostępne dla każdego turysty. Marzeniem wielu jest choć na chwilę znaleźć się w zaginionym mieście Inków ukrytym gdzieś w peruwiańskich Andach. Wydawać by się mogło, że dotarcie do tak znanej „atrakcji turystycznej” jest w dzisiejszych czasach dziecinnie proste. Tak jest pod warunkiem, że dysponuje się grubym portfelem! Na szczęście istnieje wiele alternatywnych opcji, które umożliwiają dotarcie do tego wspaniałego miejsca nieco taniej.  Jednym z nich jest możliwość wirtualnego zwiedzenia, dzięki wykorzystaniu panoramy 360 stopni. Określana jest ona też mianem panoramy sferycznej, która daje widzowi iluzję przebywania w danej przestrzeni. Może on swobodnie rozglądać się na boki oraz obracać wokół własnej osi.

Zapraszamy do zwiedzania, życzymy miłych wrażeń.

Teresa Szelągowska