W świecie książek … cz.2

Biblioteka szkolna rekomenduje Wam do przeczytania kolejną książkę. „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, tegorocznej laureatki Nagrody Nobla są z pewnością książką, którą warto przeczytać, książką niezwykłą, która zabiera nas do świata, którego już nie ma, ale który ożywa dzięki przepięknej narracji, pełnej szczegółów codziennego życia ludzi o różnym statusie majątkowym, różnych przekonaniach, różnej drodze życiowej. Jest to książka wymagająca, licząca około 900 stronic, ale z pewnością warta przeczytania.

Jest to epicka opowieść o człowieku, który otoczony przez innych ludzi, w samotności mierzył się z losem i wciąż pewien był niezwykłego na XVIII wiek przekonania, iż prawda wyzwoli nas gdzieś ponad religiami i podziałami. To przesłanie cały czas aktualne także w realiach XXI wieku.

Zachęcamy Was do lektury. Bezpłatny fragment „Ksiąg Jakubowych” udostępniony jest w celach promocyjnych w serwisie Youtube: https://youtu.be/2JLyYxtNvOs. Książkę czytają wybitni aktorzy: Agata Kulesza, Danuta Stenka, Wiktor Zborowski, Jan Peszek, Maja Ostaszewska, Mariusz Bonaszewski i Adam Ferency

Po pełnego audiobooka, niestety już płatnego zapraszamy na stronę http://audioteka.com/pl/.

Jednocześnie informujemy, że 3 kwietnia o godz. 18.00 na profilu FB Unia Literacka, Laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk będzie czytała swoje opowiadanie „Próba generalna”.

Teresa Szelągowska, Kamilla Szperzyńska