W świecie książek … cz.1

Na czas pozostawania w domu proponujemy Wam, oprócz zdalnej nauki oczywiście, najlepszy sposób spędzania wolnego czasu jaki ludzkość wymyśliła – czytanie książek. Dziś pierwsza z propozycji, które nasza biblioteka szkolna Wam poleca.

Powieść Johna Greena „Gwiazd naszych wina” jest historią dwojga młodych ludzi doświadczonych przez życie. Oboje usłyszeli diagnozę: nowotwór. Poznają się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorujących na raka. Hazel i Augustus toczą bój w walce z nieuczciwym przeciwnikiem. Ona znajduje na początku swej terapii, on wierzy, że zaleczona choroba nie powróci. Co mogą czuć? Jak odnajdują się w codziennej rzeczywistości? Szesnastolatką miotają różne emocje. Niekiedy marzy o tym, by ludzie przestali patrzeć na nią przez pryzmat choroby, innym razem zakłada, że jeżeli nie wie ile czasu jej zostało, ma prawo sama decydować o sobie i robić to, na co ma ochotę. Augustus wydaje się być bardziej racjonalny. Jego doświadczenia ułatwiają mu niesienie pomocy innym. Ile w nich beztroskiej młodzieńczości, a ile dojrzałości dorosłych? Dowiecie się sięgając po książkę, w której autor w sposób błyskotliwy zawarł prawdy o życiu i miłości do ludzi i świata.

Książka spotkała się z dużym uznaniem czytelników. Na portalach czytelniczych znajdziemy wiele pozytywnych opinii, m.in.: „Powieść, która na długo pozostaje w pamięci. Dziesiątka. Ulubiony cytat : „Jedne nieskończoności są większe niż inne”” czy „Nie jestem typem człowieka, który czyta książki po kilka razy, ale dla tej zrobię wyjątek.”

Polecamy.

Teresa Szelągowska, Kamilla Szperzyńska