W KROTOSZYNIE ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Projekt upamiętnia największy zryw Żydów podczas II wojny światowej. 19 kwietnia br. mija 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie to jest symbolem walki o godność. Organizatorem działań w ramach obchodów rocznicy była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna.

W akcji aktywnie uczestniczyła klasa II c technikum reklamy. Uczniowie wykonali przypinki w postaci żonkila i papierowe żonkile – żółte, wiosenne kwiaty, które są znakiem solidarności i pamięci o powstaniu. Akcję przeprowadzono w przestrzeni Galerii Krotoszyńskiej. Młodzież naszej szkoły oraz pracownicy biblioteki wręczyli żonkile mieszkańcom naszego miasta i okolic jako dowód szacunku oraz wiary, że pamięć o bohaterach tego zrywu może jednoczyć ludzi.

Lucyna Zięba, fot. Wiktoria Mikołajczak