Wystrzałowe klasy pierwsze

W środę siedemnastego kwietnia na strzelnicy LOK w Krotoszynie uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach strzeleckich. Podczas pobytu na strzelnicy zaznajomili się oni z zasadami bezpieczeństwa w obsłudze broni i regulaminem strzelnicy. Odbyli oni także trening strzelecki. Opiekunami uczniów podczas pobytu na strzelnicy byli Antoni Azgier – były wieloletni prezes i działacz ZP LOK oraz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Jacek Krzekotowski.

Wielu uczniów wykazało się wprawnym okiem i osiągnęło bardzo dobre wyniki, co ostatecznie zaowocowało ocenami w dzienniku. Pobyt na strzelnicy sprawił naszym pierwszakom sporą frajdę i niejeden z nich zechce spróbować swych sił w tej dyscyplinie sportu.

Tekst i fot. JK