V edycja Ogólnopolskiego Konkursu


MAMY TO!!! JESTEŚMY LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ZOSTAŃ EKONOMISTĄ”


Barbara Reszel i Julia Szulc uczennice klasy 2dp technikum ekonomicznego naszej szkoły 28 maja 2021 roku zostały Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań Ekonomistą”, organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dziewczęta w I etapie konkursu napisały esej na temat „Ekonomia i finanse z perspektywy młodego człowieka” i konkurując z uczniami z całej Polski, przeszły do II etapu finałowego. Znalazły się w ścisłej 10 najlepszych zespołów uczniowskich i prezentując wyniki badań ekonomicznych, nad którymi pracowały tworząc esej, zadziwiły profesorską kapitułę konkursową wysokim poziomem merytorycznym wystąpienia i zajęły III miejsce w konkursie. Tym samym, jako Laureatki Konkursu „Zostań Ekonomistą” otrzymują zaświadczenie uprawniające do przyjęcia na studia I stopnia bez konieczności udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym podczas rekrutacji na kierunki studiów oferowane przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Składamy serdeczne gratulacje Basi i Julii!

Oprócz wyżej wymienionych uczennic w I etapie konkursu brali udział również: Kacper Witkowski i Weronika Szymczak z klasy 2dp technikum ekonomicznego, Monika Waliszewska, Laura Siama, Natalia Ratajczak oraz Aleksandra Talarczyk i Kornelia Ratajczak z klasy 2dg technikum ekonomicznego. Im także gratulujemy!