Udany początek zmagań

Mimo zdalnego nauczania, bierzemy udział w konkursach – i przechodzimy do kolejnych etapów!

5 listopada odbył się I etap V edycji Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

W tym roku szkolnym 1840 uczniów z 262 szkół rozwiązywało test w swoich domach. Test składał się z trzech części – część I zawierała zadania łatwe, część II zadania standardowe, natomiast część III zadania trudne. Na udzielenie odpowiedzi w sumie na 29 pytań, uczniowie mieli 45 minut. Aby przejść do drugiego etapu, należało mieć ponad 50% poprawnych odpowiedzi.

Miło nam poinformować, iż z naszej szkoły, do etapu okręgowego, zakwalifikowało się troje uczniów z klasy 4d – Natalia Marcia, Beata Kandzierska oraz Andrzej Robakowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Etap okręgowy już 10 grudnia!

Magdalena Zych