„Śledztwo w bibliotece” – rozstrzygnięcie konkursu

… jedną z wielu szkolnych rzeczy, którymi możemy się pochwalić jest biblioteka 😉

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs czytelniczy „Śledztwo w bibliotece”. Był on skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Młodzież miała okazję zapoznać się z nadesłanymi drogą mailową cytatami pochodzącymi z różnych tekstów literackich. Obejmowały one pozycje z kanonu literatury polskiej i światowej. Zadaniem konkursowym było rozpoznanie tytułu tekstu, z którego pochodzą oraz jego autora. Wskazane kolejno pod każdym fragmentem litery pochodzące z imienia, nazwiska autora lub tytułu utworzyły hasło konkursowe: „Carpe diem”, sentencję pochodzącą z poezji Horacego zawartą w „Pieśniach”: „Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”. Młodzież doskonale poradziła sobie z wyjaśnieniem przesłania tego cytatu, który w dosłownym tłumaczeniu znaczy „chwytaj (skub) dzień”. Spośród osób, które nadesłały poprawną odpowiedź, został wylosowany zwycięzca. Jest nim uczennica klasy IVc Oliwia Szulc . Serdecznie gratulujemy, a Oliwię prosimy o odbiór nagrody w bibliotece szkolnej w czasie stacjonarnego dyżuru nauczycieli bibliotekarzy.

Nauczyciele bibliotekarze