Uczniowie spotkali się z hotelarzem z Algierii

hotel002
hotel002b
hotel003
hotel004
hotel005
previous arrow
next arrow

Uczniowie klasy technikum hotelarskiego wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach. Mieli okazję spotkać się z człowiekiem „z branży”, czyli Algierczykiem, który przez wiele lat pracował jako recepcjonista w hotelu w Algierii.

Gość przedstawił mało dla Polaków znany, ale swój bardzo ciekawy kraj, jakim jest Algieria. Nie każdy wie, że państwo to położone jest w północnej części Afryki. Pod względem obszaru zajmuje10 miejsce na świecie. Gospodarka Algierii opiera na złożach ropy i gazu ziemnego. Kraj ten ma bardzo duże, potencjalne możliwości rozwoju ruchu turystycznego, których niestety nie wykorzystuje.

Pan Farhat opowiadał o swojej pracy w hotelu. Wykład (w języku angielskim) stopniowo zamienił się w dyskusję. Młodzież świetnie radziła siebie z językiem angielskim. Na koniec spotkania zadawali gościowi pytania już nie dotyczące branży hotelowej. To bardzo skróciło dystans między naszą młodzieżą a algierskim hotelarzem.

Pan Farhat zaprosił wszystkich do odwiedzenia Algierii. Wyraził nadzieje, że stanie się to szybko, bo wierzy, że jego kraj otworzy się w końcu na turystykę. Pokazał zdjęcia ukazujące przepiękne plaże algierskie, wysokie ośnieżone góry i gorące piaski Sahary.