Bracia Grimm byliby pod wrażeniem

DSC_0029
DSC_0001
DSC_0004
DSC_0008
DSC_0019
DSC_0026
DSC_0059
DSC_0982
previous arrow
next arrow

W dniu 23.01.2020 w naszej szkole został wystawiony spektakl pt. „Cinderella” – „Kopciuszek” w wersji anglojęzycznej. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej i wystąpili w nim uczniowie i uczennice klasy 3f, 2f, 3b oraz 1dg.

Tytułową rolę Kopciuszka zagrał uczeń klasy 3f-Arkadiusz Karolczak, w postać macochy wcielił się Mariusz Szmondrowski z klasy 2f, dwie przyrodnie siostry zagrali Malwina Waldowska z klasy 3b oraz Krystian Obst z klasy 2f. Uczeń klasy 3f, Kacper Skrzypczak wystąpił w roli wróżki, a księciem został Michał Tomaszewski z klasy 3b. Całe przedstawienie było komentowane przez narratora, którym był uczeń Dominik Piszczek z klasy 3f.

Próby do spektaklu trwały kilka miesięcy, a samo przedstawienie było efektem finalnym innowacji pedagogicznej pod nazwą „W krainie baśni – Kopciuszek w wersji anglojęzycznej” wprowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego, Milenę Pawłowską.

Przedstawienie okazało się ogromnym sukcesem, a odtwórcom głównych ról przyniosło mnóstwo  radości i satysfakcji. Dla wieli uczniów udział w przedsięwzięciu teatralnym był także znakomitą okazją do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności, zarówno aktorskich, jak i językowych.