Przyszli gastronomowie poznawali „Smaki Regionów”

Grupa młodzieży kształcąca się w zawodzie technik żywienia i ja usług gastronomicznych uczestniczyła w targach „Smaki Regionów” w Poznaniu. Przybyli mogli degustować przysmaki z różnych regionów Polski, m.in. bałtyckie ryby, sery wytwarzane przez lokalnych producentów, miody z regionalnych pasiek. Impreza odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz „Smaków Regionów” zwiedziliśmy stoiska targów „Polagra” oraz wzięliśmy udział w specjalnym pokazie kulinarnym przedstawiającym jak ograniczyć i nie marnować żywności przygotowanym przez laureata programu telewizyjnego Masterchef Laurentiu „Lorka” Zediu.

Dla uczniów było to bezcenne doświadczenie na ich ścieżce edukacyjnej przygotowującej do przyszłego zawodu. Była to również doskonała okazja na poznanie praktycznych sposobów zmniejszania marnotrawstwa żywności. Zebrani mieli okazję degustować przygotowane przez szefa „Lorka” potrawy.

Wyjazd okazał się doskonałym dopełnieniem zajęć lekcyjnych w kształceniu zawodowym przyszłych kucharzy.

Patrycja Rochowiak, Kamilla Szperzyńska, fot. uczestnicy wyjazdu