„Narodowe Czytanie” w ZSP2

Uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji online w ramach tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Spotkanie zorganizowała Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, a gościem specjalnym była aktorka Iwona Pawlak, znana z roli Justyny Orzelskiej w filmowej adaptacji powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Wydarzenie stało się okazją nie tylko do wysłuchania ciekawych interpretacji głosowych powieści, ale zainspirowało młodzież do lepszego poznania treści lektury. Finalnym akcentem kaliskiego spotkania było losowanie nagrody wśród uczestników. Mieliśmy to szczęście, że wylosowano Dwójkę z Krotoszyna. Piękne wydanie „Nad Niemnem” z ilustracjami i przypisami oraz dedykacją Iwony Pawlak trafiło już w ręce naszych uczniów.

Lucyna Zięba, fot. uczniowie kl, 2 TR