Sprzątanie dla Polski

4 października, w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów, prowadzona jest w naszym kraju akcja porządkowania terenów zielonych. Już drugi raz w tym środowiskowo – patriotycznym przedsięwzięciu brało udział nasze Szkolne Koło Ekologiczne Eko Dwójka. Powędrowaliśmy w słońcu i doskonałych nastrojach na obrzeża Krotoszyna, do dzielnicy Salnia. Zebraliśmy 8 worków śmieci, głównie szklanych i plastikowych opakowań. I choć z tego efektu jesteśmy dumni i mamy poczucie potrzeby pokazywania społeczeństwu, że troska o środowisko i otoczenie w którym żyjemy jest ważną kwestią, to mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje, dzięki świadomości młodego pokolenia i rozwiązań systemowych, staną się w przyszłości niepotrzebne. Oby tak było i obyśmy wybierając się na podmiejskie wycieczki pieszo czy rowerami nie musieli „podziwiać” śmieci w lasach i na poboczach, a tylko nieskażoną przyrodę.

Dobrochna Konieczna, fot. JP