Udana akcja krwiodawstwa i zapisu do banku dawców szpiku kostnego

„Grzegorz Wiertlewski pomagał – dziś pamagamy Grzegorzowi” – takie hasło przyświecało organizatorom dzisiejszej akcji poboru krwi i próbek pod kątem szukania odpowiedniego dawcy szpiku. Społeczność Dwójki, a okazało się, że nie tylko Dwójki, podzieliła się tym bezcennym darem.

76 osób chętnych zarejestrowało się dzisiaj do oddania krwi. 52 osoby mogły to uczynić. Zebrano 23,4 litry krwi.

Równolegle do zbiórki krwi, 118 osób wyraziło chęć zarejestrowania się w międzynarodowej bazie potencjalnych dawców szpiku.

Honorowe krwiodawstwo i chęć oddania szpiku to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Oddając go bezinteresownie, wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie drugiego człowieka.

Organizatorzy a precyzyjnie mówiąc osoby, które przyszły oddać krew i przebadały się pod kątem oddania szpiku, zdały dzisiejszy egzamin z człowieczeństwa na ocenę najwyższą. Pokazali, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, jak bezcennym lekarstwem na wagę życia jest ich krew i osocze.

Podziękowania należą się wszystkim. Młodzieży szkół średnich Krotoszyna, ZSP1 – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, ZSP2.Krotoszyn, ZSP 3 Krotoszyn, I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, ZSTO w Krotoszynie i ich opiekunom. Osobom, które odpowiedziały na nasz apel. Wolontariuszom zaangażowanym w dzisiejszą akcję, personelowi medycznemu, która pobierała krew, pielęgniarkom wspomagającym wolontariat. Sławomirowi Kosińskiemu i Dyrekcji ZSP2 – głównym organizatorom przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji z dzisiejszej akcji dla Grzegorza Wiertlewskiego – nauczyciela naszej szkoły, krwiodawcy, który zawsze pomagał, a dziś sam potrzebuje pomocy: relacja fotograficzna

fot. Grzegorz Pierzchała