Światowy Dzień Turystyki

Rijad w Arabii Saudyjskiej

27 września obchodzimy corocznie międzynarodowe święto turystyki. Zostało ono uchwalone w 1979 roku przez UNWTO (ang. United Nations World Tourism Organization). Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Hasło tegorocznej, trzydziestej trzeciej, edycji to „Turystyka i zielone inwestycje”, a gospodarzem światowych obchodów jest Arabia Saudyjska.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawym artykułem na temat turystyki i proekologicznych inwestycji w jej rozwój, zamieszczonym w portalu stronapodrozy.pl.

Z turystycznymi pozdrowieniami KOSS