Sukcesy Laury i Kornelii

6 października br. w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XIV edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 r. i szlak bojowy 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Laura Siama i Kornelia Ratajczak, uczennice klasy IV dg technikum ekonomicznego uzyskały bardzo dobre wyniki. Laura zajęła w konkursie I miejsce, natomiast Kornelia  – II miejsce.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkól ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Pytania dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotował Antoni Korsak, prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz przewodniczący Rady Muzealnej. Młodzież w ciągu 45 minut rozwiązywała pisemny test. Odpowiedzi wymagały bardzo szczegółowej wiedzy na temat 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej oraz kampanii wrześniowej 1939 r. Komisja konkursowa podkreśliła, że wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania. Konkurs potwierdził duże zainteresowanie młodzieży historią naszego regionu.

Laurze i Kornelii serdecznie gratulujemy osiągnięć!

LZ

Fot. GP