W nagrodę … zwiedzanie Pragi

Drużyna „Złotych Szkół” 24 i 25 października odwiedziła stolicę południowego sąsiada Polski – Pragę. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Hradczany z zamkiem królewskim i katedrą św. Wita, następnie Malą Stranę z ambasadami i barokowym kościołem św. Mikołaja oraz najpopularniejszy w Pradze –  gotycki most Karola z XIV w. z wieżami Staromiejską  i Małostrańską.  

Dzień drugi rozpoczęliśmy od spotkania w czeskim biurze Grupy PFR Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Spotkanie poprowadził ekspert do spraw handlu pan Marcin Warchoł. Poznaliśmy strukturę rynku czeskiego i możliwości jakie mają polskie firmy na tym rynku. Po spotkaniu ruszyliśmy „w miasto” i pierwszym punktem zwiedzania był Ceska Narodni Banka, chcieliśmy choć z zewnątrz zobaczyć jak wygląda czeski bank banków. Następnie zobaczyliśmy ogromny Plac Wacława (750x60m), dzielnicę żydowską Josefov, no i ratusz z XIV w. z wieżą i zegarem kurantowym Orloj. Pobyt w Pradze zakończyliśmy rejsem statkiem po Wełtawie. Integracji nie było końca, drużyna – przedstawiciele wielu klas i roczników w pełni korzystała ze swojej nagrody – II miejsce w II edycji „Złotych szkół NBP”. Warto było się napracować, aby skorzystać z tak atrakcyjnej wygranej 🙂

#ZSP2Krotoszyn #NBP #ZłoteSzkołyNBP #Praga #CNB

Joanna Tyrakowska, Magdalena Karwik